مقدمه

 1. سلام. به شهر هزارتو خوش آمدید.
  هزارتو یک سرویس جستجو و ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی و فروشگاه آنلاین است. این توافقی است بین ما و شما یا شرکتی یا نهادی که شما نمایندهٔ آن هستید، در رابطه با استفادهٔ شما از وبسایت و خدمات هزارتو ؛ و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وبسایت ما را استفاده یا مرور کنید، یا روی دکمهٔ تبلیغ یا عضویت و پرداخت می‌زنید، یا از طریق حساب خود به محصولی خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق قابل اجرا و نافذ خواهد بود.
 2. از شما ممنونیم که وقت می‌گذارید و این توافقنامهٔ شرایط استفاده را می‌خوانید و درک می‌کنید، چرا که این توافقنامهٔ شرایط و قوانینِ استفاده از وبسایت ما است، و حقوق و الزامات شما را مشخص می‌کند. وبسایت ما بستری است، که از طریق آن کسانی که برای جستجو نیاز خود («مشتری»)  به یک کسب و کار یا مکان خاص به هزارتو می آیند، می‌توانند از محتوای گردآوری شده توسط اشخاصی که در هزارتو اطلاعات کسب و کارشان را ثبت نموده اند («آگهی دهنده») استفاده کنند. هم مشتری ها و هم آگهی دهنده ها کاربر محسوب می‌شوند و این توافقنامه برای همهٔ کاربران است. آگهی دهنده ها در استخدام هزارتو نیستند.
 3. اگر شما «آگهی دهنده» هستید، یعنی شخص حقیقی یا حقوقی هستید که برای ما محتوای کسب و کار یا مکان خاص را فراهم آورده‌اید، این را بدانید که تمامی حق و حقوق این اطلاعات جمع آوری شده متعلق به هزارتو می باشد و نباید در جهت تبلیغات در بسترهای دیگر به فروش برسد.
 4. اگر نمی‌توانید، یا نمی‌خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وبسایت هزارتو استفاده کنید.
 5. شما باید دست‌کم ۱۳ سال سن داشته باشید تا وارد وبسایت هزارتو شوید. ما عامدانه اطلاعاتی از افراد ۱۳ ساله یا کمتر جمع نمی‌کنیم.

 

کمک به رایگان ماندن تبلیغ رایگان ما

 1. ما بابت دسترسی به محتوای رایگان از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم، اما در راستای کمک به ایجاد درآمد برای آگهی دهنده و کسب و کارها و پرداخت آن، برای جمع آوری این اطلاعات ارزشمند، از برخی راهبردهای رایج استفاده می‌کنیم – این راهبردها ممکن است شامل برنامه‌های وابسته، محتوای دارای اسپانسر، تبلیغات، و موارد دیگر باشد.
 2. برخی از این روابط، همچون برنامه‌های وابسته، ممکن است به معنی آن باشد که در صورت انجام خریدی از وبسایتی که به آن پیوند (لینک) داده‌ایم، مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت کنیم. کسب اطمینان از این نکته که محصولات و خدمات وبسایت‌های دیگری که به آنها پیوند (لینک) می‌دهیم، مطابق با نیاز و خواست شما باشد، بر عهدهٔ خود شما است، چرا که به‌طور رسمی هیچ محصول و خدمتی از این سایت‌های غیر را تایید و تصدیق نمی‌کنیم. ما هیچ کنترلی بر روی هیچ وبسایت دیگری نداریم، و به همین دلیل نمی‌توانیم مسئولیتی در قبال آنها بپذیریم. البته، اگر چیزی به نظر ما با ارزش بیاید، تنها آن را پیشنهاد می‌دهیم. اگر دربارهٔ یکی از همکاران و برنامه‌های وابستهٔ ما بازخوردی دارید، به ما اطلاع بدهید.

حساب هزارتو

این بخش به شما کمک می‌کند که درک کنید مسئولیت شما در قبال دسترسی به حسابتان چیست، و چه انتظاراتی از ما می‌توانید داشته باشید.

 1. شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و محتوای هزارتو در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.
 2. شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفادهٔ غیرمجاز از نام کاربری، رمز و حساب شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.
 3. ما سعی می‌کنیم دسترسی بلندمدت به محتوای ثبت شده‌تان را فراهم کنیم که معمولا برای دست‌کم 1 سال در دسترس خواهد بود. با این حال، اگر برای محتوا، اشتراکی دریافت کرده‌اید، تنها تا زمانی که اشتراکتان پابرجا و فعال باشد به آن محتوا دسترسی خواهید داشت. در هر صورت، ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای ثبت شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای ثبت ‌شده‌ای را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.
 4. اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای ثبت شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

محدود کردن دسترسی

این بخش به شما کمک می‌کند که بفهمید در چه مواقعی ممکن است دسترسی شما را محدود کنیم.

 1. ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.
 2. اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینهٔ شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوا و محصول خریداری ‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوا و محصول خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.

عودت وجه

این بخش به شما کمک می‌کند بفهمید که ما چطور درخواست عودت وجه را بررسی و پردازش می‌کنیم.

 1. شرایط درخواست عودت وجه از این قرار است : دلیل شما برای درخواست عودت وجه، موجه باشد (مثلا مغایرت طول دوره یا محتوای آن با چیزی که پیش از خرید اعلام شده). تشخیص موجه بودن دلیل درخواست شما تنها با هزارتو است.
 2. لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می‌کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می‌داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفادهٔ کنونی یا آتی شما از خدمات و محصولات هزارتو را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.
 3. هزارتو وجه برگشتی را تنها به حساب بانکی نام کاربر ثبت شده در وبسایت هزارتو برخواهد گرداند. بین ۲۴ تا 72 ساعت کاری هزارتو وجه شما را عودت خواهد داد.
 4. .برای درخواست عودت وجه، از طریق گزینه‌ی «گزارش» در صفحه‌ی هر کسب و کار مرتبط اقدام کنید.

چه کارهایی با اطلاعات و محتوا نمی‌توانید انجام بدهید.

 1. کسب‌وکار ما، و کسب‌وکار آگهی دهنده های ما، بر پایهٔ مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و اطلاعات خاص را برای شما فراهم کنیم.
 2. شما با استفاده از وبسایت هزارتو، می‌پذیرید هیچ اطلاعات و محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، تغییر نمی‌دهید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، ویرایش نمی‌کنید، اقتباس نمی‌کنید، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا و اطلاعات برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای وبسایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وبسایت ما تشویق کنید!
 3. علامات تجاری و لوگوهای داخل وبسایت، متعلق به هزارتو و یا اشخاص دیگر هستند، و شما نباید بدون اجازه و تایید مالک آنها، از آنها استفاده کنید.

تعهدات خاص آگهی دهنده ها

محتوا یا محصول شما

 1. قوانین شهر هزارتو: ما دوست داریم که شما در گفتگوهای هزارتو شرکت کنید. ما یک شهر هستیم! شما خیلی وقت‌ها این امکان را دارید که روی مطالب وبسایت ما نظر بدهید. شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی وبسایت ما به ما این اجازه (مجوز) را می‌دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم. این اجازه شامل اجازهٔ نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیرهٔ آن و یا حذف آن می‌شود. برای مثال، اگر یک نمونه عکس یا شماره تماس در کامنت خود ذکر کنید، ما می‌توانیم آن را بازنشر یا استفاده کنیم.
 2. شهر ما از آدم‌های خوبی تشکیل شده که می‌دانند چه چیزی در فضای آنلاین پذیرفته است و چه چیزی نیست. ما پذیرای نقد سازنده هستیم و سعی در بهبود داریم، و در مدیریت نظرات سیاست سخت‌گیرانه‌ای نداریم.
 3. اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت ما می‌پذیرید که در این وبسایت از قوانین شهر ما و قوانین کشور پیروی کنید، و چیزهایی منتشر نکنید که:
  1. مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود؛
  2. نادرست، گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء‌استفاده، بدنام‌کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد؛
  3. به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند؛
  4. اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند؛
  5. حاوی ویروس، جاسوس‌افزار، یا هرگونه بدافزار یا آسیب دیگر باشد؛
  6. حاوی درخواست‌های مالی و تجاری، یا به عبارتی «هرزنامه» باشد؛
  7. خلاف قوانین جرایم رایانه‌ای، و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.
 4. ما حق حذف هرگونه محتوای کاربر را به هر دلیلی که به صلاحدید خودمان تشخیص بدهیم، برای خودمان محفوظ نگه می‌داریم. ممکن است پیش از چنین کاری، اخطار یا دلایلی به کاربر ارائه کنیم، اما ملزم به چنین کاری نیستیم و این کار همیشه ممکن نخواهد بود. ما مسئولیتی در قبال هرگونه محتوایی که از سوی دیگران در وبسایت ما منتشر می‌شود نمی‌پذیریم، ولی تمام تلاش خودمان را برای سالم نگه‌داشتن محتوای وبسایت انجام می‌دهیم.

حریم شخصی کاربران

مقدمه

در بیانیه پيمان رازداری «هزارتو» به شما اعلام می‌کنیم که چه اطلاعاتی را از شما گردآوری کرده، چگونه از اطلاعاتی که هنگام مراجعه به این وب سایت در اختیارمان قرار می‌دهید، استفاده و از آ‌ن‌ها حفاظت می‌کنیم. ما حفظ حریم شخصی شما را تضمین می‌کنیم. اگر در هنگام استفاده از این وب سایت، از شما اطلاعاتی بخواهیم که هویت شما را آشکار کند، می‌توانید مطمئن باشید که از آن تنها بر اساس اصول مطرح شده در این بیانیه استفاده می‌شود. در هر حال تعهدات و مسئولیت‌های ما محدود به توانايی‌ها و امکانات ما بوده و ما در قبال اقدامات مجرمانه و یا حوادث و رویدادهای غیرمترقبه یا اتفاقاتی که منتسب یا ناشی از اقدامات ما نباشد، مسئولیت و یا تعهدی نخواهیم داشت. ممکن است ما تغییراتی در این بیانیه بدهیم. شما می‌توانید با مراجعه به این صفحه از تغییرات ایجاد شده در بیانیه پيمان رازداری ما مطلع شوید.

اطلاعاتی که ما گردآوری می‌کنیم

اطلاعاتی که ما گردآوردی می‌کنیم جهت بهبود هزارتو و ارائه خدمات بهتر به تمام کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما اطلاعات را از 3 روش زیر گردآوری می‌کنیم

 • اطلاعاتی که خود شما وارد سایت هزارتو می شوید و به ما ارائه می‌دهید. ما هر اطلاعاتی که شما در قسمت‌های مختلف سرویس وارد می‌کنید را ذخیره می‌کنیم. این اطلاعات شامل موارد زیر می گردد:
  • نام و نام خانوادگی و ایمیل که در هنگام ثبت نام در سرویس در اختیار ما قرار داده می شود. همچنین اگر در صفحه پروفایل حساب کاربری خود، اطلاعات تکمیلی از قبیل تاریخ تولد، شماره موبایل و شهر محل سکونت و … را وارد کنید. این اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی و عکس (avatar) و بقیه اطلاعات برای همه قابل مشاهده خواهد بود.
  • اطلاعاتی که در هنگام اضافه کردن یا ویرایش کردن یک کسب و کار در اختیار ما می‌گذارید.
  • هنگام جستجو در هزارتو، مشاهده صفحه پروفایل یک کسب و کار، ارسال عکس، ثبت نظر، اضافه کردن یک کسب و کار به لیست علاقه‌مندی‌ها، ارسال گزارش و سایر فعالیت‌هایی که در سرویس هزارتو انجام می‌دهید.

·         اطلاعاتی که شما در اختیار فردی، چه از طرف هزارتو و چه شخصی عادی قرار می دهید تا با اجازه شما کسب و کارتان را در هزارتو تبلیغ نماید.این اطلاعات شامل موارد زیر می گردد :

  • نام و نام خانوادگی و ایمیل که در هنگام ثبت نام در سرویس در اختیار ما قرار داده می شود. همچنین اگر در صفحه پروفایل حساب کاربری خود، اطلاعات تکمیلی از قبیل تاریخ تولد، شماره موبایل و شهر محل سکونت و … را وارد کنید. این اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی و عکس (avatar) و بقیه اطلاعات برای همه قابل مشاهده خواهد بود.
  • اطلاعاتی که در هنگام اضافه کردن یا ویرایش کردن یک کسب و کار در اختیار ما می‌گذارید.
  • هنگام جستجو در هزارتو، مشاهده صفحه پروفایل یک کسب و کار، ارسال عکس، ثبت نظر، اضافه کردن یک کسب و کار به لیست علاقه‌مندی‌ها، ارسال گزارش و سایر فعالیت‌هایی که در سرویس هزارتو انجام می‌دهید.
 • اطلاعاتی که هنگام استفاده شما از هزارتو جمع آوری می‌شود. هنگام استفاده شما از هزارتو، ما اطلاعاتی را به صورت خودکار گردآوری و ذخیره می‌کنیم. این اطلاعات شامل موارد زیر خواهد بود:
  • صفحات بازدید شده توسط شما
  • آدرس آی پی (IP) شما
  • مشخصات مرورگر (browser) شما
ما چگونه از اطلاعات گردآوری شده استفاده می‌کنیم؟

ما از این اطلاعات برای شناخت نیازهای شما و ارائه پیشنهادهای بهتر به شما استفاده می‌کنیم. به طور خاص، از اطلاعات گردآوری شده در سایت برای این هدف‌ها استفاده می‌کنیم

 • جهت نمایش و تبلیغات کسب و کار شما به دیگران و استفاده مفید جهت نیاز مختلف اقشار جامعه
 • بهبود کیفیت سرویس و رفع ایرادها
 • توسعه سرویس و ارائه امکانات و قابلیت‌های جدید
امنیت اطلاعات

برای جلوگیری از هر نوع دسترسی غیرمجاز و افشای اطلاعات شما از همه شیوه‌های لازم استفاده می‌کنیم تا امنیت اطلاعاتی را که به صورت آنلاین گردآوری می‌کنیم، حفظ شود.

 

این بخش به شما کمک می‌کند که قوانین ما برای دفاع از اطلاعات شخصی خودتان را بهتر بفهمید.

 1. به یاد داشته باشید که هر اطلاعاتی که در وبسایت ما منتشر می‌کنید، اطلاعات عمومی خواهد بود و ممکن است توسط اشخاص دیگر جمع‌آوری و استفاده شود (ما کنترلی روی این مسئله نداریم).

دغدغه‌های مالکیت معنوی

 1. ما به حقوق مالکیت معنوی دیگران احترام می‌گذاریم، از جمله کسانی که آنقدر لطف داشته‌اند که اجازه داده‌اند از بخشی از دارایی‌ها و مطالبشان در وبسایت‌مان استفاده کنیم. اگر فکر می‌کنید چیزی در وبسایت ما وجود دارد که مالکیت معنوی شما یا حقوق دیگری از شما را نقض می‌کند، لطفا با ما تماس بگیرید.
 2. اگر ادعای شما به طور خاص دربارهٔ حقوق کسب و کار است، لطفا اطلاعات زیر را به برای ما ارسال کنید:
  1. آدرس، شماره تلفن، و آدرس ایمیل خودتان؛
  2. شرحی از محل مطلب مورد اتهام؛
  3. شرح کار تحت قانون حقوق کسب و کار که به نظر شما حقوقش نقض شده است؛
  4. اظهاریهٔ شما که تضمین می‌کنید اطلاعات ارائه شده برای ادعایتان صحیح و دقیق است، و شما یا مالک حقوق کسب و کار مورد نظر هستید یا به نیابت از مالک واقعی حقوق کسب و کار، اختیار عمل قانونی دارید؛
  5. امضای فیزیکی یا امضای معتبر الکترونیک شما.

کارهایی که در وبسایت ما نمی‌توانید بکنید

 1. با استفاده از این وبسایت شما موافقت می‌کنید که این کارها را انجام ندهید:
  1. آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید؛
  2. سعی کنید از طریق هزارتو به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام دهید؛
  3. از طریق هزارتو یا در وبسایت هزارتو دست به جمع‌آوری خودکار اطلاعت بزنید روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، و روش‌های دیگر؛
  4. تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد هزارتو به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل‌بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن؛
  5. استفاده از هزارتو یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند، یا اینکه فریب‌کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه‌کننده، یا توهین‌آمیز باشد؛
  6. استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا و اطلاعات؛
  7. به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده، دست به کپی، بازتوزیع، انتقال، یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وبسایت بزنید.
  8. به هر شیوه‌ای، از جمله ترغیب، فریب، وسوسه، سعی کنید از آگهی دهنده ها یا کاربران دیگر اطلاعات شخصی کسب و استخراج کنید.

خانه‌تکانی حقوقی

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

 1. در محل زندگی شما ممکن است برخی قوانین حمایت از مصرف‌کننده وجود داشته باشد. چنانچه این قوانین در موضوعی صدق کنند و نافذ باشند، ما قصدی برای رد یا تغییر آنها نداریم. به اینگونه قوانین، قوانین مصرف‌کنندهٔ ردناپدیر می‌گوییم.
 2. به جز در مواردی که قوانین مصرف‌کنندهٔ ردناپذیر حکم کنند، در باقی موارد:
  1. ما تنها متعهد به وعده‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده‌ایم. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛
  2. ما تلاش معقولی می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، و اینکه محتوای وبسایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم؛
  3. ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).
  4. چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمهٔ غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود؛
  5. مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر آگهی دهنده یا کاربر دیگری، برعهدهٔ خود شما است.
  6. تا آنجایی که قانون اجازه می‌دهد، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثنا و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینهٔ جایگزینی خواهد بود.
 3. دسترسی و قابل استفاده بودن: ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وبسایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وبسایت یا ارائهٔ خدمات و محتوای وبسایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می‌کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.
 4. مالیات، هزینه، و بها: مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌تان از وبسایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.
 5. تغییر در شرایط توافقنامه: ما می‌توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.
 6. تفسیر: کلماتی مثل «شامل»، «از جمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به هیچ وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می‌کنیم، منظور صرفا صلاحدید خود ما در هزارتو است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته شده باشد).
 7. قوانین نافذ:ما وبسایت خود را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و هزارتو از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

سلب مسئولیت

در خصوص فعالیت هزارتو نکات ذیل به استحضار کاربران گرامی می رسد:
پیش از هرچیز ذکر این نکته ضروری است که با توجه به اصل برائت که از جمله اصول بنیادین و مهم در حقوق اساسی و جزای کشور است، هیچ فعل یا ترک فعلی جرم نیست مگر اینکه قانون گذار به صراحت آن عمل را جرم انگاری کند و برای آن مجازات تعیین نماید.

در خصوص طبقه بندی اطلاعات موجود در فضای اینترنت و امکان سرچ آن درموتورهای جستجو، این امر به طور صریح جرم انگاری نشده است و از مجموع مواد قانونی در خصوص اطلاعات شخصی اشخاص و انتشار آن ها مسلم است که فعالیت هزارتو کاملا قانونی است و با هیچ گونه منعی در قوانین و مقررات مواجه نیست. توجه شما را به برخی از مقررات موجود در خصوص اطلاعات شخصی و محرمانه جلب می نماییم:
1-
مطابق ماده ۱۷ قانون جرائم رایانهای انتشار عکس و فیلم خصوصی اشخاص و یا اسرار آنان جرم بوده و قابل مجازات است. یکی از شرایط این جرم این است که بایستی بدون رضایت شخص صورت پذیرد. در رابطه با این ماده بایستی توجه داشت که اولا اطلاعات منتشر شده در هزارتو جزء عکس و فیلم و اطلاعات خصوصی اشخاص نیست. دوما، مشخصاتی که در ارتباط با اشخاص حقوقی و مدیران آن ها در سامانه هزارتو منتشر گردیده است از جمله اطلاعاتی است که در زمان انتشار روزنامه رسمی و در زمان قرار گرفتن در سایت روزنامه رسمی همواره رضایت ضمنی اشخاص حقیقی و حقوقی مربوطه را به همراه داشته است، در غیر اینصورت نهادهای رسمی دولتی نبایستی به انتشار اطلاعات آن ها اقدام می نمودند. اشخاص حقیقی و حقوقی با آگاهی نسبت به انتشار اطلاعات و در دسترس عموم قرار گرفتن آن ها، نسبت به ارسال آن ها برای اداره ثبت شرکت ها اقدام می کنند.
2-
به موجب تبصره ماده 5 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات؛ “اطلاعاتی که متضمن حق و تکلیف برای مردم است باید علاوه بر موارد قانونی موجود از طریق انتشار و اعلان عمومی و رسانه های همگانی به اطلاع همگان برسد.” بنابراین قانون گذار در مواردی که دسترسی به اطلاعات متضمن حق و تکلیف برای مردم است، انتشار اطلاعات را به طرق مختلف از جمله انتشار و اعلان عمومی و نمایش در رسانه های همگانی الزامی دانسته است. این امر نشان بر اهمیت و تاکیدی است که قانون گذار برای دسترسی مردم به اطلاعات در نظر دارد. علاوه بر آن در ماده 10 و 11 همان قانون، قانون گذار در دسترسی به اطلاعات همواره بر وجود حق و تکلیف به عنوان مبنایی برای انتشار اطلاعات اشاره می کند. در رابطه با شرکت ها، آگاهی از مشخصات خود شرکت و مدیران به عنوان یک حق برای مردم به رسمیت شناخته شده است تا بتوانند با استفاده از این اطلاعات روابط حقوقی خود را با شرکت ها تنظیم نمایند.
3-
شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات مربوط به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی از اطلاعات عمومی درماده 1 این شیوه نامه، اطلاعاتی که جزء حریم خصوصی افراد است برشمرده شده است. اولا در هیچ یک از این بندهای سیزده گانه از نام و نام خانوادگی، کد ملی، سمت شخص در شرکت ها و موسسات حقوقی نام نبرده است. علاوه بر آن به موجب بند 9 این ماده اطلاعات شخص اعم از عکس، متن و جدول و … متعلق به یک فرد که به طور عمومی منتشر یا افشا شده است، جزء حریم خصوصی محسوب نمی شود. با توجه به اینکه موارد مندرج در این بند حصری نیست، سایر اطلاعاتی هم که به طور عمومی منتشر شده است از جمله اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی منتشر شده در روزنامه رسمی جزء حریم خصوصی محسوب نمی شود.
پس نه تنها انتشار آنان بلکه بازنشر آنان هرچند به صورت طبقه بندی شده با مانع قانونی رو به رو نیست. علاوه بر آن در دسترس قرار گرفتن این اطلاعات با سرچ در موتورهای جستجو، نه تنها غیرقانونی نیست، بلکه از یکسو به جهت حقی که برای مردم در جهت آگاهی از اطلاعات شرکت ها و مدیران آن ها وجود دارد و از سوی دیگر، در راستای حق دسترسی آزاد به اطلاعات مندرج در اعلامیه حقوق بشر و ماده 30 منشور حقوق شهروندی این اقدام همگام با اهداف قانون گذار در جهت حمایت از حقوق مردم به وسیله ی آگاه نمودن آنان است. مضاف بر آن به موجب ماده 5 همین شیوه نامه، داده های هویتی همچون نام ونام خانوادگی افراد، داده های راجع به هویت اشخاص حقوقی( شرکت ها، موسسات، سازمان های مردم نهاد و …) ، سال و محل تولد، کد پستی، آدرس و شماره تلفن محل کارعمومی و عکس پرسنلی جزء اطلاعات هویتی نمی باشد. بنابراین علاوه بر اطلاعات اشخاص که به طور همگانی منتشر شده است، اطلاعات مندرج در این ماده حتی اگر به صورت همگانی نیز منتشر نشده باشد، جزء حریم خصوصی محسوب نمی شود. در نهایت نیز به موجب ماده 8 همین شیوه نامه داده های مربوط به عضویت در هیات مدیره بنگاه های اقتصادی جزء داده های شخصی محسوب نمی شود.

تعاریف

 1. تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:
  1. حساب حساب شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کنید، و از طریق آن به داشبورد اطلاعات و محتوای خود دسترسی خواهید داشت.
  2. محتوا تمام انواع وسایل، فناوری، طرح و طراحی، مطالب، اطلاعات، ارتباطات، متون، کارهای گرافیکی، پیوندها، هنر الکترونیک (electronic art)، انیمیشن‌ها، تصاویر و نگاره‌ها، کارهای هنری، قطعات صوتی، قطعات ویدیویی، عکس‌ها، تصاویر، نقدها، ایده‌ها، آموزش‌ها و دوره‌ها و دیگر داده‌ها و محتوایی که بتواند تحت قانون مؤلفین و مصنفین قرار بگیرد، شامل انتخاب و چیدمان این محتوا، در این توافقنامه «محتوا» تعریف می‌گردد، چه محتوایی که متعلق به هزارتو باشد و چه محتوایی که در مالکیت دیگران باشد.
  3. هزارتو یا ما  وبسایت هزارتو .
  4. عامل پرداخت موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی
  5. استفادهٔ شخصی  مقاصد شخصی به جز هرگونه دسترسی گروهی.
  6. محتوای یا محصول خریدنی محتوا یا محصولی که برای شما فراهم آورده‌ایم تا در وبسایت ما بخرید، یا آنکه برای آن به ما پول پرداخته‌اید.
  7. شرایط و قوانین و یا توافقنامه قرارداد قانونی که شما با ما می‌بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها و مقرراتی می شود که در وبسایت ما وجود دارد.
  8. هزارتو یا وبسایت وبسایت، برنامه‌ها و دیگر خدمات موجود در وبسایت اینترنتی هزارتو، به آدرس 1000too.com و 1000too.ir  که تحت شرایط و قوانین این توافقنامه قرار دارند.
  9. شما، یا ضمیر مالکیت «تان»به معنی هر کاربر وبسایت (شامل کسانی که وارد وبسایت می‌شوند یا وارد حساب کاربری می‌شوند و محتوایی را استفاده یا خریداری می‌کنند)
  10. برنامه‌های وابسته هر گونه وبسایت یا سرویس خارج از محدودهٔ هزارتو که تحت کنترل هزارتو نمی‌باشد، و ممکن است در وبسایت به آن ارجاع یا پیوندی داده شود.
  11. دارایی (asset)هر چیز ملموس یا ناملموسی که قابلیت مالکیت یا کنترل در جهت تولید ارزش دارد و دارای ارزش اقتصادی تصور می‌شود، دارایی محسوب می‌گردد. این شامل تمامی فایل‌ها و محتوای دریافتی شما از وبسایت نیز می‌شود.
  12. تبریک می‌گوییم! شما به آخر توافقنامه رسیدید. از اینکه این وقت را گذاشتید تا دربارهٔ شرایط و قوانین استفادهٔ هزارتو بدانید، از شما ممنونیم